Kategorijos
Dokumentų saugumas

Tik aukščiausių saugumo standartų apskaitos programa gali garantuoti duomenų saugumą ir patikimumą

Kaip ir bet kuri kita programa, taip ir Jūsų versle naudojama apskaitos programa turi būti reguliariai atnaujinama. Jei tik pajaučiate, kad programinė įranga nustojo tinkamai funkcionuoti vos atnaujinus operacinę sistemą arba ji tiesiog periodiškai vis sugenda – pats laikas mąstyti apie naują sistemą. Tikrai nenorite patirti, ką reiškia sistemos neatsparumas įsilaužimams ar paprasčiausias pažeidžiamumas. Vienoje ar kitoje įmonėje pasitaikantys nutekinti klientų duomenys jau ne kartą garsiai nuskambėjo visoje Lietuvoje. Tai tikrai nemaloni situacija bet kuriam verslui ir gali kainuoti milžiniškas baudas. Geriau to išvenkite ir naudokite tik pačias patikimiausias ir saugiausias sistemas. Tokios investicijos versle tikrai atsipirks.

Net ir tos įmonės, kurios tikrai daug investuoja į duomenų apsaugą, neišvengia nutikimų kuomet yra nutekinami klientų duomenys. Dėl šių, abiems pusėms itin svarbių, priežasčių yra svarbu, kad verslai ieškotų būdų, kaip apsaugoti savo klientus nuo neteisėto jų duomenų pasisavinimo. Ekspertai tvirtina, jog kibernetinius sukčius labiausiai domina asmeniniai vartotojų duomenys bei įvairių įmonių kontaktai. Vienas iš pagrindinių taikinių yra tie duomenys, kurie gali atnešti finansinės naudos. Tad kiekvienas iš mūsų taip pat turi asmeniškai saugoti savo identiteto duomenis. Jiems yra priskiriamas Jūsų vardas, pavardė, el. pašto adresas. Aišku labai svarbu saugoti ir įvairių kortelių duomenis, slaptažodžius, kurie sukčiams gali padėti padidinti nusikaltimo mastą. Tad svarbu, kad ne tik apskaitos programa, kuri naudojama versle, atitiktų aukštus saugumo reikalavimus, bet taip ir, tarkim, darbo užmokesčio apskaita ne ką mažiau turi būti apsaugota.

Taigi įdiegus naują apskaitos sistemą visada būsite tikri, kad bus apsaugoti ne tik įmonės, bet taip pat ir jos klientų duomenys. Naudojama pati naujausia apskaitos programa turėtų būti atnaujinama bent kartą per metus. Aišku, reikia nepamiršti, kad ir į atnaujinimus būtų įtraukta kintanti įstatyminė bazė. Žinoma, nesitikėkite, kad tokios programos bus nemokamos. Visgi tai – investicija į verslo augimą bei klestėjimą. Būtų sunku įvardinti konkrečią pinigų sumą, kurią reikėtų skirti programos pirkimui, nes kiekvienu atveju ji gali kažkiek skirtis.